23 Nisan’da devlet erkanı Anıtkabir’de

SAVASH.ORGsavash.org

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkanı, 23 Nisan töreni için Anıtkabir’de. Şentop Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı mesajıında, “TBMM’nin taşıdığı büyük mananın idrakindeyiz” ifadelerini kullandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni için TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberinde devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti. Heyette, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar yer aldı.

Heyet, Aslanlı Yol’da yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi, TBMM Başkanı Şentop, burada mozoleye çelenk bıraktı. Meclis Başkanı Şentop, daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı, yazdığı mesajı okudu:

“TBMM’mizin 101. yıl dönümünde ilk Cumhurbaşkanımızın manevi huzurundayız. TBMM’nin taşıdığı büyük mananın idrakindeyiz. TBMM olarak ülkemizin kalkınması için gayretlerimiz engel tanımayan bir ısrar ve inançla sürmektedir, sürecektir.” 

İLK TÖREN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE HEYETLE 

Bu tören öncesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Selçuk ve beraberindekiler, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine ziyarette bulundu. 

Kaynak: Haber Global

Mövzuları qaçırmayın!

OXUYUN, PAYLAŞIN, QAZANIN!
Azərforum oxuduqca paylaşdığınız, paylaşdıqca qazandığınız tətbiqdir.


Sonxeberler.org